Kdo jsme?

Ordinace MUDr. Martiny Pokorné Wiererové navazuje na dlouholetou lékařskou praxi interního a praktického lékařství jejího dědečka Vendelína a otce Pavla Wierera.
Poskytujeme péči dospělým pacientům v oboru všeobecné praktické lékařství a pracovnělékařské služby pro smluvní partnery.

2

Ordinace

5

Lékařek

40+

Let zkušeností

3500+

Pacientů

Lékařský tým

MUDr. Martina Pokorná Wiererová - vedoucí lékařka

Martina je vedoucí lékařkou a majitelkou ordinace již více než 15 let. Od útlého věku zde dělala společnost svému otci MUDr. Pavlovi Wiererovi,
který usedl na židli svého tatínka MUDr. Vendelína Wierera.
Vystudovala 1. LF UK. 4 roky pracovala na interním oddělení Nemocnice Na Františku, kde posléze 7 let působila jako externista.
Absolovovala stáže ve fakultních nemocnicích v Praze i malých nemocnicích v Hořovicích a Havlíčkově Brodě.
V roce 2003 atestovala z interního lékařství, v roce 2004 pak z lékařství všeobecného. V lednu 2005 pak po smrti svého otce převzala jeho praxi.
Práci praktické lékařky považuje za smysluplnou, naplňující a krásnou. Nejraději tráví čas s rodinou, se kterou cestuje, věnuje se lyžování nebo cyklistice. Baví ji i zážitková pedagogika.

MUDr. Eva Kandrnalová - zástupkyně vedoucí lékařky

Eva chtěla být lékařkou už od 4 let a lásku k oboru získala prostřednictvím svého dědečka, praktického lékaře v Jindřichově Hradci, kde pravidelně trávila letní prázdniny. Studovala na 2. LF UK, atestaci v oboru Všeobecné praktické lékařství získala v roce 2015. Své pracovní zkušenosti obohatila v letech 2018 - 2021 pobytem ve Velké Británii, kde pracovala jako praktická lékařka v Ramsgate, Kent.
Podařilo se jí složit britskou atestaci v oboru praktické lékařství a stala se tak akreditovaným členem Royal College of GPs.
Mezi její oblíbené oblasti medicíny patří mj. adiktologie a kognitivně behaviorální psychoterapie, kterou ráda využívá při péči o pacienty, kteří chtějí přestat kouřit nebo zredukovat svou hmotnost.
Práci praktické lékařky vykonává s velkým nadšením a je školitelkou mladých lékařů 3. LF UK. Mluví plynně anglicky a domácí zázemí jí tvoří manžel, dvě děti a labradorka Marley.

MUDr. Marie Bourne

Marie v roce 2005 odešla původně na rok do Anglie díky stipendiu Open Society Fund.
Nakonec strávila 2 roky na internátě jako vystřiženém z Harryho Pottera v jižní Anglii, absolvovala 5 let studia medicíny v Yorkshiru,
2 roky lékařských “koleček” v severním Skotsku, 1 rok studia gerontologie v Holandsku a 4 roky specializační přípravy v oboru všeobecné praktické lékařství v Anglii. 
Poté, co dokázala MZČR, že ještě umí česky se s radostí vrátila zpět - od září 2020 pracovala v menší ordinaci praktického lékařství pro dospělé v Karlíně, od března 2022 se připojila k nám.
Podílí se na výuce praktického lékařství na 3. LF UK. Kromě češtiny a angličtiny se domluví i bulharsky a francouzsky. 
Je členkou Royal College of General Practitioners i Royal College of Physicians. Je aktivní ve spolku Doctors For Future,
skupině zdravotníků, která usiluje o šíření informací týkajících se klimatické krize a jejích dopadů na lidské zdraví.

MUDr. Martina Nováková

Po dostudování 1. LF UK absolvovala základní kmen ve všeobecném praktickém lékařství jako zaměstnanec Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra, kde se mimo jiné školila na práci koronera pražského 1. oddělení (známého spíše jako mordparta). Během získávání základního kmene se stala její školitelkou MUDr. Pokorná Wiererová, ke které později přešla a nyní pracuje výhradně pro ni.
Na přelomu 5. a 6. ročníku medicíny se ji naskytla jedinečná příležitost studovat rok ve Švédském Lundu, kde poznala velmi odlišný přístup nejen k pacientům, ale i k lékařům jako zaměstnancům.
Lidský přístup, pochopení a přátelskost se tedy snaží využívat i ve své praxi. Kvůli své fascinaci urgentní medicínou si během závěrečného ročníku medicíny domluvila více než půlroční stáž na ZZS Libereckého kraje a po složení atestace ze všeobecného lékařství se tímto směrem plánuje dovzdělávat. V rámci volného času, kterého je teď díky 2 malinkým dětem málo, se ráda věnuje hře na klavír nebo šití.
Jezdí na výstavy se svým štěnětem Mexického naháče a ráda jezdí na motorce. Dříve se věnovala bojovým sportům a jezdila jako zdravotník na skautské akce, k čemuž se snad brzy vrátí.
I když je stále na rodičovské, medicína jí moc chybí a tak se vrací alespoň na 2 dny v týdnu.

MUDr. Eliška Pavlová

Elišku k medicíně inspirovala její babička, praktická lékařka v Tanvaldu, městě v Jizerských horách. Vystudovala 3. LF UK. Během studia medicíny stážovala v různých koutech České Republiky, poznala tak nemocnice v Liberci, Karlových Varech, Kladně, Pelhřimově nebo v Uherském Hradišti. V rámci studijní stáže se také poprvé ukázala v naší ordinaci. Za pandemie COVID-19 dobrovolně vypomáhala nejprve v LDN Bubeneč, později dojížděla do Ústí nad Labem na covidový JIP. Po škole začala pracovat na interním oddělení v malé nemocnici v Říčanech u Prahy. V roce 2024 se přidala do našeho týmu. Ve volném čase se věnuje zrakově postiženým dětem, se kterými jezdí v rámci Tyfloturistického oddílu na letní tábory a pomáhá pro ně organizovat výlety i během roku. Kromě toho také ráda cestuje jak po České republice, tak i po světě.

MUDr. Zuzana Rechtoriková

Po ukončení studia na 2. LF UK pracovala na plicních a interních odděleních menších nemocnic v České republice. 
Během této doby absolvovala kmen Plicní lékařství a v roce 2022 atestovala z všeobecného lékařství.
Během studia absolvovala několik zahraničních stáží, jejichž náplní byla mimo jiné i práce s postiženými dětmi na Ukrajině,
projekt péče o děti předškolního věku s ohledem na zdravotní stav a psychiku a roční ERASMUS stáž na Univerzitní klinice v západním Německu.
Je členkou České lékařské komory a Spolku všeobecného lékařství J. E. Purkyně. Pod jejich záštitou se pravidelně zúčastňuje školících akcí, kde získává poznatky o nových způsobech léčby. 
Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů. Působí jako dobrovolník na seznamovacích akcích pro mládež a zdravotník florbalového týmu.
Ve volném čas překládá lékařské zprávy z německého jazyka pro potřeby postižených a lektoruje knihy pro děti i dospělé, nejen se zdravotnickou tematikou.
Jejími zájmy jsou literatura, bridž, hudba, turistika, lyžování, jízda na kole a rodina. Práce praktického lékaře ji baví. MUDr. Rechtoriková je od 1. 1. 2024 v dlouhodobé pracovní neschopnosti, v době její nepřítomnosti ji budou zastupovat ostatní lékařky.

Sesterský tým

Eva Plšková, DiS.

Po gymnáziu studovala sociální pedagogiku a zkoušela i univerzitní vzdělání v oboru Obecná biologie, ale člověk míní… :)
V minulosti pracovala zejména v sociálních službách s různými cílovými skupinami. Nejdéle s lidmi s duševním onemocněním, ale také s dětmi v ohrožení nebo s dospělými s mentálním znevýhodněním. Zkušenosti má ale i jako ošetřovatelka koní, horská průvodkyně na koni nebo barmanka.
V květnu 2022 doplnila sesterský tým a s prací u nás je moc spokojena! :)
Ráda se toulá světem, a to hlavně divočinou. Městům se spíše vyhýbá i když Prahu si oblíbila. Její vášní jsou kromě hor a poznávání dálek koně a jóga.
Když zbyde čas, chodí do lesa, na louku, na houby nebo na Vlčí hlídky. Ale taky s velkou chutí zajde na koncert, divadlo… nebo si přečte dobrou knihu.

Veronika Blešová, DiS.

Veronika doplnila sesterský tým v lednu 2024. Vystudovala střední a následně vyšší zdravotnickou školu v Třebíči. Poté si splnila slib z dětství a v roce 2009 se odstěhovala do Prahy, kde si prošla nemocničním i ambulantním provozem. Ve volnu se ráda věnuje pletení, háčkování nebo pečení. Nejraději chodí po městě a obdivuje architekturu.

V naší ordinaci spolupracujeme s mediky a medičkami, kteří u nás působí jako asistenti/tky a sbírají tak cenné zkušenosti do vlastní praxe.
Potkat se u nás můžete tedy i s těmito budoucími lékaři a lékařkami:

MUC. Jonáš Maryško

MUC. Michaela Mrozková

MUC. Lívia Faktorová

MUC. Justina Šmuclerová

Management, back office

Mgr. Terezie Dvořáčková

Terezie se stará o provoz ordinace a koordinaci lékařského a sesterského týmu. Komunikuje s pojišťovnami a dalšími partnery a je mimo jiné i autorkou našich webových stránek.
Administrativu má v malíčku a v ordinaci ji někdy také potkáte jako dohlížející nebo zaskakující sestřičku. 
Studovala na 1. lékařské fakultě a Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Pracovní zkušenosti nabrala doma i v zahraničí ve firmách BTL Medical Technologies, Canadian Medical nebo Rehabilitace Budějovická.
Mluví plynně anglicky, španělsky a trochu indonésky a velmi ráda cestuje. Je milovnicí surfingu, sportovního lezení, přírody a pokojových rostlin. Vede také river surfové tréninky na říční vlně u nedalekého ostrova Štvanice. Vyražte se tam někdy podívat - nejlepší výhled je z Hlávkova mostu. :) Kromě ordinace působí jako místopředsedkyně Pražskýho serfovýho klubu a podílí se na chodu Českého svazu surfingu.

Spolupráce a akreditace

Naše ordinace je akreditována MZČR pro specializovaný výcvik v oboru Všeobecné praktické lékařství.

Jsme zapojeni do screeningových programů jako je např. program časného záchytu karcinomu plic nebo screening kolorektálního karcinomu.

Podporujeme tyto charitativní projekty