Kdo jsme?

Ordinace MUDr. Martiny Pokorné Wiererové navazuje na dlouholetou lékařskou praxi
interního a praktického lékařství jejího dědečka Vendelína a otce Pavla Wierera.

2

Ordinace

4

Lékařky

40+

Let zkušeností

3500+

Pacientů

Lékařský tým

MUDr. Martina Pokorná Wiererová
Vedoucí lékařka

Martina je vedoucí lékařkou a majitelkou ordinace již více než 15 let. Od útlého věku zde dělala společnost svému otci MUDr. Pavlovi Wiererovi, který usedl na židli svého tatínka MUDr. Vendelína Wierera.

Vystudovala 1. lékařskou fakultu UK. 4 roky pracovala na interním oddělení Nemocnice Na Františku, kde posléze 7 let působila jako externista. Absolovovala stáže ve fakultních nemocnicích v Praze i malých nemocnicích v Hořovicích a Havlíčkově Brodě.

V roce 2003 atestovala z interního lékařství, v roce 2004 pak z lékařství všeobecného. V lednu 2005 pak po smrti svého otce převzala jeho praxi.

Práci praktické lékařky považuje za smysluplnou, naplňující a krásnou. Nejraději tráví čas s rodinou, se kterou cestuje, věnuje se lyžování nebo cyklistice. Baví ji i zážitková pedagogika.

MUDr. Eva Kandrnalová
Zástupkyně vedoucí lékařky

Eva chtěla být lékařkou už od 4 let a lásku k oboru získala prostřednictvím svého dědečka, praktického lékaře v Jindřichově Hradci, kde pravidelně trávila letní prázdniny.

Studovala na 2. lékařské fakultě UK, atestaci v oboru Všeobecné praktické lékařství získala v roce 2015. Své pracovní zkušenosti obohatila v letech 2018 - 2021 pobytem ve Velké Británii, kde pracovala jako praktická lékařka v Ramsgate, Kent. Podařilo se jí složit britskou atestaci v oboru praktické lékařství a stala se tak akreditovaným členem Royal College of General Practitioners.

Práci praktické lékařky vykonává s velkým nadšením a je školitelkou mladých lékařů 3. LF UK.

Mezi její oblíbené oblasti medicíny patří mj. adiktologie a kognitivně behaviorální psychoterapie, kterou využívá při péči o pacienty, kteří chtějí přestat kouřit nebo zredukovat svou hmotnost.

Mluví plynně anglicky a domácí zázemí jí tvoří manžel, dvě děti a labradorka Marley.

MUDr. Zuzana Rechtoriková

Po ukončení studia na 2. LF UK  pracovala na plicních a interních odděleních menších nemocnic v České republice. Během této doby absolvovala kmen Plicní lékařství a v roce 2022 atestovala z všeobecného lékařství.

Během studia absolvovala několik zahraničních stáží, jejichž náplní byla mimo jiné i práce s postiženými dětmi na Ukrajině, projekt péče o děti předškolního věku s ohledem na zdravotní stav a psychiku a roční ERASMUS stáž na Univerzitní klinice v západním Německu.

Je členkou České lékařské komory a Spolku všeobecného lékařství J. E. Purkyně. Pod jejich záštitou se pravidelně zúčastňuje školících akcí, kde získává poznatky o nových způsobech léčby. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů. Působí jako dobrovolník na seznamovacích akcích pro mládež a zdravotník florbalového týmu.

Ve volném čas překládá lékařské zprávy z německého jazyka pro potřeby postižených a lektoruje knihy pro děti i dospělé, nejen se zdravotnickou tematikou.

Jejími zájmy jsou literatura, bridž, hudba, turistika, lyžování, jízda na kole a rodina. Práce praktického lékaře ji baví.

MUDr. Marie Bourne

Marie je nejnovější posilou našeho lékařského týmu. V roce 2005 odešla původně na rok do Anglie díky stipendiu Open Society Fund. Nakonec strávila 2 roky na internátě jako vystřiženém z Harryho Pottera v jižní Anglii, absolvovala 5 let studia medicíny v Yorkshiru, 2 roky lékařských “koleček” v severním Skotsku, 1 rok studia gerontologie v Holandsku a 4 roky specializační přípravy v oboru všeobecné praktické lékařství v Anglii. 

Poté, co dokázala MZČR, že ještě umí česky se s radostí vrátila zpět. Od září 2020 pracovala v menší ordinaci praktického lékařství pro dospělé v Karlíně, od března 2022 se připojila k nám.

Podílí se na výuce praktického lékařství na 3. LF UK. Kromě češtiny a angličtiny se domluví i bulharsky a francouzsky. 

Je členkou Royal College of General Practitioners i Royal College of Physicians. Je aktivní ve spolku Doctors For Future, skupině zdravotníků, která usiluje o šíření informací týkajících se klimatické krize a jejích dopadů na lidské zdraví.

Sesterský tým

Eva Plšková, DiS.
Sestra

Po gymnáziu studovala sociální pedagogiku a zkoušela i univerzitní vzdělání v oboru Obecná biologie, ale člověk míní… :)

V minulosti pracovala zejména v sociálních službách s různými cílovými skupinami. Nejdéle s lidmi s duševním onemocněním, ale také s dětmi v ohrožení nebo s dospělými s mentálním znevýhodněním. Zkušenosti má ale i jako ošetřovatelka koní, horská průvodkyně na koni nebo barmanka.

V květnu 2022 doplnila sesterský tým a s prací u nás je moc spokojena! :)

Ráda se toulá světem, a to hlavně divočinou. Městům se spíše vyhýbá i když Prahu si oblíbila. Její vášní jsou kromě hor a poznávání dálek, koně a jóga. Když zbude čas, chodí do lesa, na louku, na houby nebo na Vlčí hlídky. Ale taky s velkou chutí zajde na koncert, divadlo… nebo si přečte dobrou knihu.

Mgr. Eva Vicherová
Sestra

MUC. Jonáš Maryško
Asistent

MUC. Michaela Mrozková
Asistentka

Spolupráce a akreditace

Jsme akreditovaná ordinace pro
léčbu závislosti na tabáku a jsme zapojeni do programu časného záchytu karcinomu plic.

Podporujeme tyto charitativní projekty